Blog

Araç Değer Kaybı

Değer kaybı kavramı araç sahibi ve bilinçli bir vatandaş olan herkesin bilmesi gereken hukuki bir haktır. Hepimizin malumudur ki kaza yapan bir araç ne kadar iyi tamir edilmiş olursa olsun orijinaline nazaran piyasadaki değeri düşmektedir. İşte bu kaybolan araç değerini karşılayabilmek amacıyla oluşturulmuş olan Değer Kaybı Teminatı kaza yapmış ve piyasa değeri düşmüş olan araç sahiplerinin sigorta şirketlerinden alabileceği ve piyasa farkını kapatıp ettikleri zararı minimuma indirebilecekleri bir teminat. Peki bundan nasıl faydalanabiliriz?

Koşullar

Bu teminat dolandırıcılık ve yolsuzluktan korunmak amacıyla bazı koşullarla sınırlandırılmıştır. Büyük bir ehemmiyetle değerlendirilmesi gereken bu koşullar karşılanmadığı takdirde Değer Kaybı teminatının alınamayacağını bir kez daha önemle belirtmek isterim. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir;

Bireysel Emeklilik

Bugünkü yaşam standardınızı sürdürebileceğiniz, ekonomik kaygılardan uzak, rahat ve mutlu bir emeklilik dönemi yaşamak istemez misiniz? Bu soruya cevabınız kuşkusuz evettir. Peki bireysel emeklilik üyesi misiniz? Eğer cevabınız hayırsa, geç kalıyor olabilirsiniz.

Bireysel emeklilik sistemine katılarak, düzenli gelir elde ettiğiniz bugünlerde, geleceğiniz için küçük birikimler ayırarak, o hayalini kurduğunuz emekliliğe ulaşabilirsiniz.

Bireysel emeklilik size, emeklilik döneminiz için düzenli tasarruf ve yatırım yapma fırsatı sunar. Gelecek hayallerinize uygun olarak size özel oluşturulan bir emeklilik sistemidir. Tasarruflarınızın ne zaman, nasıl ve ne şekilde değerlendirileceğini tamamen siz belirlersiniz.

%25 devlet katkısı ile çok daha avantajlı hale gelen sisteme yatırdığınız her 100 TL için devlet de sizin adınıza 25 TL katkıda bulunur. Yani sistemdeki her 100 liranız 125 lira olarak değerlenir. Buna fon getirilerini de eklediğimizde, emekliliğiniz için en karlı ve en doğru yatırımı yapmış olursunuz.

Günler geçiyor. Siz de hayallerinizi daha fazla ertelemeyin, geleceğiniz için en doğru kararı bugünden verin!

Artı Konut Sigortası

Artı Konut poliçesi sahipleri konutlarında herhangi bir hasar olmadan da Vehbioğlu  Sigorta’nın ayrıcalıklı hizmet kalitesinin farkına varıyor.

Bu poliçeye sahip sigortalılarımız, poliçe süresi boyunca ücretsiz olarak yılda 1’er kez kombi-klima bakımı yaptırma ve 6 metrekarelik halı yıkatma hizmetlerine sahiptir. Ücretsiz hizmetler dışındaki diğer tüm hizmetlerden, poliçe süreniz boyunca indirimli olarak dilediğiniz kadar faydalanabilirsiniz.

Eşya dekorasyon ve konut içinde yer alan cam ve aynalar yangın, hırsızlık, dâhili su ve sel-su baskını gibi risklere karşı teminat sağlayan ürün, kira kaybı ile enkaz kaldırma ve ikametgâh değiştirme masraflarını da güvence altına alıyor. Poliçe sahipleri, 7/24 çilingir, cam, su tesisatı, ambulans ve evde hekim muayene, tıbbi bilgi ve danışmanlık gibi hizmetlerden yararlanıyor.

Trafik Sigortası Hakkında

Sigorta şirketleri kendi fiyat politikaları kapsamında aynı kişiye, eşit şartlar altında farklı fiyat teklifleri sunabilmektedir. Vehbioğlu Sigorta ürünlerini sunduğu sigorta şirketleri ve ürün seçenekleri sayesinde en yüksek ve en düşük teklif arasındaki fiyat farkı %50'e kadar çıkabilmektedir.

Türkiye’de ortalama her 28 saniyede bir maddi hasarlı trafik kazası gerçekleştiğini biliyor musunuz? Zorunlu trafik sigortası yaptırın ve güvenli yolculuğa ilk adımı atın.  

  • Trafik sigortası 2918 sayılı Karayolları Kanunu gereği zorunlu bir sigortadır.**
  • Trafik sigortası, kaza durumunda üçüncü şahıs ve diğer araçlara verebileceğiniz maddi hasar ve kayıpları zorunlu sigorta limitlerine kadar karşılar.
  • Trafik sigortası olmayan ya da süresi dolmuş araçlar yasa gereği trafikten men edilir.
Kasko Sigortası

Zorunlu trafik sigortası tek başına yeterli bir güvence değil! Başınıza gelebilecek kazalar sonucunda trafik sigortası sadece karşı tarafa verilen zararı karşılarken, kasko hem sizin hem de karşı tarafın zararını karşılar ve iradeniz dışında gerçekleşen tüm çarpma, çarpılma, yanma ve çalınma risklerine karşı aracınızı teminat altına alır. Kasko yaptırarak:

  • Hayvanların araca vereceği zararlara
  • Grev, lokavt, halk hareketleri, terör nedeniyle oluşan zararlara
  • Deprem, sel ve su baskını sonucu oluşan zararlara
  • Kurallara uygun olmadan aracınızın çekilmesi sırasında oluşacak zararlara
  • Kaza sonucu ve istemsiz oluşan yangın türü zararlara karşı aracınızı güvence altına almış olursunuz.**